Uczennica klasy 7D, Wanessa Obieraj, uzyskała tytuł FINALISTY w wojewódzkim etapie Konkursu Geograficznego, który odbył się w ostatni piątek lutego na Uniwersytecie Opolskim. W finałowych zmaganiach, do których z całego województwa zakwalifikowało się jedynie 18 uczniów spośród zapewne kilkuset biorących udział w kwalifikacjach na szczeblu szkolnym i gminnym, nasza uczennica zajęła 14 miejsce uzyskując poziom 70% punktów.

Aby osiągnąć ten sukces Wanessa przebrnęła pomyślnie eliminacje szkolne oraz wygrała konkurs na szczeblu gminnym, i tym samym stała się pierwszą uczennicą SP w Wołczynie z kwalifikacją do finału wojewódzkiego z geografii. Przygotowując się do konkursu spędziła wiele czasu na zajęciach koła geograficznego i wykazała się dużym zaangażowaniem, była bardzo pracowita i sumienna. Przyjeżdżała do szkoły w soboty, brała udział w konsultacjach online ze swoim nauczycielem geografii, rozwiązała setki zadań geograficznych oraz musiała przerobić cały materiał z II półrocza klasy 7 (geografia Polski) i klasy programowo wyższej, który dotyczył geografii regionalnej świata.

Oprócz geografii Wanessa lubi także język angielski, plastykę oraz sport. Jest uczennicą naszej szkoły od kilu miesięcy, poprzednio uczęszczała do SP w Komorznie, gdzie po raz pierwszy zetknęła się fascynującym obliczem geografii. Już teraz deklaruje, że za rok na egzaminie ósmoklasisty jej dodatkowym przedmiotem będzie geografia oraz ponownie będzie brać udział w konkursie w tej dziedzinie wiedzy. Życzymy Wanessie powodzenia w kolejnych szkolnych konkursach, a z racji osiągniętego tegorocznego sukcesu składamy serdeczne GRATULACJE!

Pin It on Pinterest

Skip to content