Dolnośląski Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową organizowaną co roku we wrześniu przez wyższe uczelnie Wrocławia, instytuty Polskiej Akademii Nauk oraz środowiska pozauczelniane. Jest adresowany do wszystkich interesujących się nauką, kulturą, sztuką, ciekawymi zjawiskami otaczającego nas świata.

Jubileuszowa XXV edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki pod hasłem „Liczy się Nauka!” rozpoczęła się we Wrocławiu 16 września 2022 i zgromadziła pasjonatów nauki z całego regionu. Jak co roku nasi licealiści również uczestniczyli w tym wydarzeniu. Uczniowie klas 1A i 1B wraz z wychowawczyniami, panią F. Łęczyńską i panią B. Mioską – Hury oraz nauczycielkami języka angielskiego, panią B. Tyszkowską i panią J. Broniszewską – Bator uczestniczyli w wykładzie w języku angielskim : „Nauka języka obcego w sposób przyjazny dla mózgu.” Zajęcia prowadziła pani mgr Magdalena Chrzanowska, wykładowca języka angielskiego w Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych przy Uniwersytecie Wrocławskim.
Celem wykładu było zaprezentowanie uczniom, w jaki sposób najnowsze odkrycia z dziedziny neuronauk mogą zostać włączone do procesu nauki języka obcego. Wiedza o tym jak skutecznie uczyć się języków obcych jest potrzebna i przydatna, ale potrzeba zaangażowania ze strony uczącego się, żeby teorię i wyniki długoletnich badań naukowych zastosować w praktyce dla osiągnięcia sukcesu!
Skip to content