Jak co roku, zgodnie z tradycją szkoły, uczniowie Zespołu Szkół w Wołczynie z okazji Dnia Samorządowca, przyjęci zostali przez Burmistrza, Jana Leszka Wiącka.
30.05.2022 b r. uczniowie klas piątych, szóstych, siódmych, ósmych i licealnych zostali zaproszeni do Urzędu Miejskiego w Wołczynie, aby zapoznać się z działalnością lokalnego samorządu. Spotkanie prowadził  Burmistrz Wołczyna, Jan Leszek Wiącek. Opowiedział o gminie, inwestycjach prowadzonych na jej terenie, planach na przyszłość i o tym, co do tej pory zostało zrealizowane w ramach prac samorządu. Uczniowie poznali specyfikę pracy samorządowców, ale uświadomili sobie również ogrom odpowiedzialności, spoczywający na ich barkach. Burmistrz nakreślił również swoje zadania, wynikające z pełnionej przez niego funkcji. Całość spotkania ,, okraszona” była dowcipem i humorem, z którego słynie nasz włodarz. W trakcie spotkania uczniowie zadawali pytania, na które prowadzący bardzo chętnie i wyczerpująco odpowiadał.

     Po spotkaniu, w sali konferencyjnej, Burmistrz zaprosił uczniów do swojego gabinetu, gdzie mogli zobaczyć stosy dokumentów i jeszcze raz przekonać się o tym, jak ważna i odpowiedzialna jest praca naszych lokalnych samorządowców.

     Uczniowie, biorący udział w spotkaniu, otrzymali upominki w postaci albumu – książki. Całość spotkania upłynęła w miłej atmosferze.

     Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Wołczynie jeszcze raz dziękuje Panu Burmistrzowi za tak ciepłe przyjęcie i ma nadzieję, że w następnym roku spotkamy się ponownie.

                                           Opiekun Samorządu Uczniowskiego SP