Dnia 17 października uczniowie klasy I LO czteroletniego wraz z wychowawcą, panią B. Tyszkowską i panią A. Sęk wyruszyli na dwudniową wycieczkę integracyjną do Kudowy Zdroju. Po drodze zwiedzali z przewodnikiem zamek w Niemodlinie, na terenie którego powstawały sceny do niejednego filmu fabularnego.

Kolejny przystanek to Duszniki Zdrój, Park Zdrojowy z Pijalnią Wód oraz Dworkiem Chopina, gdzie pianista występował podczas swojego pierwszego koncertu zagranicznego i korzystał z zabiegów leczniczych. W Dworku rozbrzmiewa muzyka Chopina, można zauważyć ślady jego obecności i poczuć wyjątkowość tego miejsca. W końcu przyjazd do przepięknej o tej porze roku Kudowy Zdrój.

Widok skąpanych w ciepłym słońcu gór pokrytych wielobarwnymi lasami musi zachwycać. Wspólne zabawy w Aquaparku, gra terenowa w Parku Zdrojowym z elementami rywalizacji zespołowej, wieczorne zabawy integracyjne i malownicze zakątki tego klimatycznego, uzdrowiskowego miasteczka sprzyjały wzajemnemu poznaniu, relaksowi i integracji. Kolejny dzień w luksusowej „Willi Sudety” rozpoczął się pysznym śniadaniem, a po nim było zwiedzanie Kaplicy Czaszek w Czermnej i wreszcie przejście, albo przeciśnięcie się przez labirynt Błędnych Skałek w Górach Stołowych. Po drodze jeszcze przystanek na „plażing” nad Jeziorem Nyskim i trzeba było wracać do domu, choć chciałoby się powiedzieć : „chwilo trwaj”…
Wspomnienie uczestnika wycieczki:
„Wycieczka była naprawdę ciekawa. Zwiedzaliśmy i jednocześnie dobrze się bawiliśmy. Aquapark i przeciskanie się przez Błędne Skałki sprawiło nam wiele radości! Podczas wycieczki dużo ze sobą rozmawialiśmy dzięki czemu lepiej się poznaliśmy i może nawet zaprzyjaźniliśmy. Moje odczucia są bardzo pozytywne i mam nadzieję na więcej takich klasowych wyjazdów”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biuletyn Informacji

bip
Skip to content