Drodzy Uczniowie! Szanowni Państwo!

Z okazji przypadającej 18 maja 2020 roku setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II – Patrona naszej szkoły, zachęcamy serdecznie do oglądnięcia wystawy pt. „Karol Wojtyła. Narodziny” przygotowanej przez Centrum Myśli Jana Pawła II, którą zamieścimy w kolejnym artykule.

W obliczu panującej w naszym kraju pandemii i braku możliwości zorganizowania uroczystości w szkole, chociaż w ten sposób chcemy przypomnieć postać, która wpłynęła na bieg historii, pokazać korzenie Jana Pawła II oraz bogactwo jego życia, osobowości i myślenia.

Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny” zabiera w podróż po przełomowych momentach życia papieża Jana Pawła II. Widz uczestniczy w narodzinach małego Lolka; poznaje dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay; z bliska obserwuje powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski; wybiera się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Śledząc kolejne segmenty wystawy, wita nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przygląda się jego działalności w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszy mu w chorobie i ostatnich chwilach.

Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda nasze LICEUM

Kliknij tutaj
Skip to content