Dzisiaj nasi uczniowie z klas II (4l) i III LO brali udział w „Lekcjach z Temidą”. Dowiedzieli się wielu przydatnych rzeczy, mogli zadawać pytania, aby rozwiać swoje wątpliwości. Rozmawiali o odpowiedzialności za treści publikowane w internecie. Przez meandry prawa przeprowadziła uczniów sympatyczna p. Urszula Rutkowska. Oto ich refleksje:

          Temida według starożytnych Greków uchodziła za uosobienie sprawiedliwości, więc lekcje z Temidą to spotkanie z prawem prowadzone przez absolwentkę studiów prawniczych p. Urszulę Rutkowską. Na początku prowadząca przedstawiła się i opowiedziała o sobie, a następnie podała plan naszego spotkania. Rozmawialiśmy o przeróżnych zagadnieniach, takich jak: odpowiedzialność prawna, studia prawnicze i możliwości pracy po nich. Dowiedzieliśmy się, czym jest aplikacja i naczym polega. W trakcie rozmowy mogliśmy zadawać pytania, wyrażać swoją opinię na temat danego zagadnienia. Po tej części lekcji zostaliśmy poproszeni o obejrzenie moralizującego filmu na platformie rozrywkowej „Youtube”, który opowiadał o nękaniu w szkole. Na sam koniec mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę w quizie na stronie www.lekcjeztemida.pl, na którą serdecznie zapraszam. Jeśli interesują Cię ciekawostki ze świata prawniczego, możesz tam zostawić swój adres mailowy.
Całość odbyła się w aplikacji Microsoft Teams poprzez wideorozmowę. Spędziliśmy miło czas, jednocześnie ucząc się ciekawych rzeczy na temat prawa. Być może nawet kogoś to nakłoniło do wybrania się na studia prawnicze. Kto wie?

Leon Kunaszewski, kl. III LO

 

          Mieliśmy dzisiaj okazję uczestniczyć w „Lekcjach z Temidą”, na których poszerzyliśmy wiedzę z zakresu prawa. Pani profesjonalnie przekazywała wiedzę, opowiadała bardzo ciekawie. Każdy mógł aktywnie uczestniczyć w zajęciach. Dowiedzieliśmy się, co robić w niektórych sytuacjach, w których wymagany jest kontakt z prawem. Na koniec obejrzeliśmy krótki film, który dał nam wiele do myślenia i zachęcił do refleksji nad zachowaniem względem innych. Mogliśmy również sprawdzić naszą wiedzę otrzymaną podczas tych zajęć, wyniki okazały się bardzo wysokie. Mamy nadzieję, że takich lekcji będzie znacznie więcej!

Marta Gość, kl. II LO

Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda nasze LICEUM

Kliknij tutaj
Skip to content