Dnia 27 listopada 2019r. w Filharmonii Opolskiej podczas uroczystej gali odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendialnych w ramach programu „Wspieramy najlepszych III” . W kolejnej edycji programu stypendia na rok szkolny 2019/2020 otrzymało 260 uczniów z całego województwa opolskiego. Uroczystości przewodzili marszałek województwa Andrzej Buła oraz wicemarszałek województwa Roman Kolek.

010_20191202_20191127_163655

Zdjęcie 1 z 10

Dwoje uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Wołczynie z klasy I (liceum czteroletniego) Anna Sobiech i Kacper Rosiak zostało laureatami stypendium marszałkowskiego. Uczniowie w ramach projektu otrzymają 3 tysiące złotych w miesięcznych ratach. To nie tylko docenienie najlepszych, ale konkretne wsparcie, które ma pomóc w opłacie dodatkowych zajęć czy wesprzeć przy zakupie książek, pomocy naukowych czy ułatwić wyjazdy zagraniczne. W tym roku na złożonych 1000 wniosków zakwalifikowano 260 uczniów. Cieszymy się, że wśród nagrodzonych są uczniowie naszej szkoły!
„Otrzymałem stypendium po raz pierwszy. Bardzo ciężko pracowałem na ten sukces. Bywało, że kolokwialnie mówiąc „zarywałem nocki” aby przygotować się do zajęć. Cieszę się, że mój wysiłek został doceniony. Stypendium na pewno pomoże mi w realizacji marzeń.” – powiedział Kacper po otrzymaniu stypendium.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda nasze LICEUM

Kliknij tutaj
Skip to content