W dniu 12.09.2020 roku w Muzeum Monet i Medali im. Jana Pawła II w Częstochowie odbył się XXIX Międzynarodowy Festiwal Muzyki i Tańca im. Iwony Zielinskiej „Majowa Nutka”. To już dwudziesta dziewiąta edycja festiwalu cieszącego się ogromną popularnością wśród młodych wokalistów. Wzięły w nim udział po raz osiemnasty reprezentantki sekcji solowej Zespołu Artystycznego „Wielokropek” działającego przy Zespole Szkół w Wołczynie pod kierunkiem artystycznym Marii Tymczyszyn. W pięciu kategoriach wiekowych o najwyższe laury walczyło 65 wykonawców z Polski.
Jury przewodniczył Jacek Otręba – muzyk ,kompozytor ,członek zespołu Formacji Nieżywych Schabuff. Solistki z sekcji wokalnej Zespołu „Wielokropek” przywiozły nagrody: w kategorii do 10 lat Kalina Ostenda uczennica kl. III otrzymała „Złotą Półnutkę”; w kategorii 14 lat Roksana Teodorowska uczennica kl. VIII zdobyła „Brązową Nutkę”; w kategorii 15 -16 lat Emilia Grześkowiak uczennica I LO wyśpiewała „Złotą Półnutkę”.
Solistki zaprezentowały się wspaniale w tak trudnych festiwalowych zmaganiach. Tym bardziej nagrody cieszą, gdyż festiwal odbył się w wyjątkowych okolicznościach. Miejmy nadzieję, że za rok Jubileuszowy XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyki i Tańca „Majowa Nutka” odbędzie się w warunkach pozbawionych wszelkich zagrożeń.

Kierownik artystyczny
Zespołu Artystycznego „Wielokropek”
Maria Tymczyszyn

Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda nasze LICEUM

Kliknij tutaj
Skip to content