Uczniowie II LO 14 maja 2020 r. wraz z wychowawczynią brali udział w wirtualnej wycieczce do Muzeum Narodowego w Warszawie. Zajęcia nosiły tytuł ,,Młoda Polska”.

Zaczęło się od przedstawienia i ustalenia „z którego Wołczyna jesteście”. Okazuje się, że jest też Wołczyn na Wschodzie. Pani była bardzo dobrze zorientowana i znała nawet historię powstania naszego miasta. Potem p. Iwona Baldy usiłowała żartobliwie ustalić, czy to my jesteśmy w Warszawie, czy Magdalena Kuczyńska (edukatorka z muzeum) przyjechała do nas. Następnie zaczęły się zajęcia.

Podczas spotkania dowiedzieliśmy się o ważnych nurtach w sztuce oraz wysłuchaliśmy interpretacji najpopularniejszych obrazów z epoki Młodej Polski. Wszystkie dzieła, o których rozmawialiśmy, są do obejrzenia na miejscu, np. „Paw” Kazimierza Stabrowskiego, „Ziemia” Ferdynanda Ruszczyca czy „Dziwny ogród” Józefa Mehoffera. Wędrowaliśmy od secesji, przez epizod impresjonistyczny, symbolizm w stronę ekspresjonizmu.

Dzięki wycieczce uczniowie lepiej zrozumieli hasła tej nowej epoki i na pewno pomoże to wszystkim w samodzielnej analizie obrazów – a to jak wiemy ważna umiejętność.

Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda nasze LICEUM

Kliknij tutaj
Skip to content