Upragniony i wyczekiwany od dawna spektakl już za nami!

Podczas nauki zdalnej niestety nie było możliwości udania się do teatru. Pozostały jedynie spektakle internetowe, lecz nie oddawały one w całości wizyty w teatrze.

Uczniowie naszej szkoły wraz z absolwentkami oraz uczennicami z ZSO w Kluczborku wzięli udział w niezwykłym monodramie Anny Wieczorek pt. ‘’Uciec od rozpaczy” w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Scenariusz opierał się na dziełach największych polskich romantyków: Adama Mickiewicza, Zygmunta Krasińskiego i Juliusza Słowackiego. Przypomniany również został utwór pt. „Maria” Antoniego Malczewskiego.

Połączenie tylu dzieł w jeden monodram jest niemożliwe! Nic bardziej mylnego! „Początkowo zastanawialiśmy się, jak zostanie to połączone w jeden spójny tekst, lecz to, co zobaczyłam, przeszło moje najśmielsze oczekiwania” – mówi Marta. Wszyscy uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem gry aktorskiej zaprezentowanej przez twórczynię scenariusza, o czym świadczyły gromkie brawa otrzymane przez Annę Wieczorek po wystawieniu sztuki. Nie zabrakło czasu na rozmowę z aktorką. Uczniowie zadawali nurtujące ich pytania.

Wszyscy liczą, że już w najbliższym czasie wezmą udział w kolejnych spektaklach.

Zdjęcia ze spektaklu dzięki uprzejmości OTLiA – Grzegorz Gajos

Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda nasze LICEUM

Kliknij tutaj
Skip to content