I Finał Mistrzostw Województwa Opolskiego Dziewcząt bardzo dobrze skończył się dla naszych reprezentantek. Uczennice reprezentujące naszą Szkołę – Karolina Krzyżowska, Kasia Krzyżowska, Zosia Rogacz i Milena Zabłocka (wszystkie z kl. VII a) wróciły z Brzegu z brązowym medalem. 

W wyniku turniejów kwalifikacyjnych do finału wojewódzkiego awansowały 4 drużyny: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Głuchołazach, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 16 w Kędzierzynie-Koźlu, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Brzegu oraz reprezentantki naszej Szkoły. Pomimo tego, że zarówno w drużynie z Głuchołaz jak i z Brzegu grały zawodniczki na co dzień trenujące koszykówkę w klubach oraz będące członkiniami Kadry Wojewódzkiej, nasze dziewczęta bez kompleksów przystąpiły do walki o medale grając z przeciwniczkami jak równy z równym. W efekcie zajęły III miejsce wracając z turnieju z „brązem”.

Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantkom. Jesteśmy dumni zarówno z ich postawy jak i osiągniętego wyniku. Oby tak dalej.

[ngg src=”galleries” ids=”5″ display=”basic_imagebrowser”]