Słoneczny poniedziałkowy poranek 12 czerwca 2023 r. uczniowie klas 1-5 spędzili na „PIKNIKU CZYTELNICZYM POD DĘBEM” zorganizowanym przez naszą Bibliotekę Szkolną oraz MiGBP im. Jakuba Kani w Wołczynie. Spotkanie otworzyli pani dyrektor Ewa Włos oraz Burmistrz Wołczyna Jan Leszek Wiącek, którzy podkreślili ważną rolę czytania, książek i bibliotek nie tylko w nauce, ale też w spędzaniu wolnego czasu. Młodzi czytelnicy wysłuchali opowiadania „Kacper i Plaster”, które pięknie przeczytał nam pan burmistrz, a później zagłębili się w swoich ulubionych lekturach. Pani Martyna Jędrzejko przybliżyła uczniom zasoby księgozbioru z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży wołczyńskiej biblioteki miejskiej i zaprosiła uczniów do odwiedzania wypożyczalni w wakacje.

Akcja wpisała się w dwie duże kampanie promujące czytelnictwo wśród uczniów – „Jak nie czytam, jak czytam!” oraz „Czytanie na polanie”.

Imprezę pomogli zorganizować uczniowie z klasy 1b LOwW, którym specjalne podziękowania składa w tym miejscu szkolna bibliotekarka Elżbieta Wesołowska.

Zapraszamy do fotogalerii.

 

[ngg src=”galleries” ids=”170″ display=”basic_slideshow” arrows=”1″ show_thumbnail_link=”1″ thumbnail_link_text=”Pokaż wszystkie”]