31 maja 2021r. odbyła się XII już edycja Gminnego Konkursu  Wiedzy Religijnej, który ma swoją tradycję i cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Jan Paweł II – Wielki Polak”. Celem tego konkursu jest przybliżanie uczniom sylwetek świętych, pokazanie im postaw godnych naśladowania, a także kształtowanie wartości chrześcijańskich.
         Gminny Konkurs  Wiedzy Religijnej został zapoczątkowany przez katechetkę panią Annę Nitę, poprzednio pracującą w Szkole Podstawowej Nr 1 w Wołczynie. Po reorganizacji szkół w gminie Wołczyn i powstaniu jednej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wołczynie, konkurs jest kontynuowany w podobnej formule i stał się kolejną tradycją szkoły. Patronatami tego przedsięwzięcia byli i są dyrektorzy szkoły oraz kolejni proboszczowie naszej parafii wraz z braćmi-katechetami i osobami, uczącymi religii. Postacią inaugurującą gminny konkurs w 2008 roku była Jan Paweł II. Uczniowie  w formie pisemnej odpowiadali na pytania dotyczące biografii, twórczości i duszpasterstwa wówczas jeszcze Sługi Bożego Jana Pawła II.W kolejnych latach postaciami, które patronowały poszczególnym edycjom konkursu byli:

 1. Święty Franciszek (2009 rok)
 2. Święty Jan Maria Vianney (2010 rok)
 3. Święta Elżbieta (2011 rok)
 4. Święty o. Pio (2012 rok)
 5. Święta Teresa od Dzieciątka Jezus (2013 r.)
 6. Święty Stanisław Kostka (2014 rok)
 7. Błogosławiona Maria Merkert (2015 rok)
 8. Święta Faustyna Kowalska (2016 rok)
 9. Święty Brat Albert Chmielowski (2017 rok)
 10. Święty Jan Bosko (2018 rok)
 11. Święty Maksymilian Maria Kolbe (2019 rok)
 12. Święty Jan Paweł II – Wielki Polak (2021 rok)

Przybyłych gości – drużyny i opiekunów  powitała dyrektor szkoły, Ewa Włos, która zwróciła szczególną uwagę na dziedzictwo Świętego Jana Pawła II, następnie  życzyła wszystkim uczestnikom sukcesów  w zmaganiach konkursowych.

W tym roku udział  w konkursie wzięły drużyny z pięciu szkół podstawowych naszej gminy.
Po zakończeniu rozwiązywania testów, jury w składzie:

przewodniczący – br. Tomasz Duszyc, członkowie –  p. Alicja Kania i p. Alina Gajewska sprawdziły prace, a następnie przewodniczący komisji ogłosił werdykt.

I miejsce-Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Wołczynie

II miejsce-Szkoła Podstawowa w Skałągach

III miejsce-Szkoła Podstawowa w Wierzbicy Górnej

IV miejsce Szkoła Podstawowa w Komorznie

V miejsce Szkoła Podstawowa w Wąsicach

[ngg src=”galleries” ids=”51″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″ number_of_columns=”4″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”Pokaz slajdów”]Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni nagrodami, ufundowanymi przez: Bank Spółdzielczy w Wołczynie, Lesaffre Polska S.A. oraz przez Instytut Myśli Jana Pawła II w Warszawie. Ponadto wręczono nagrody zwycięzcom konkursów plastycznych oraz graficznych, które zostały przeprowadzone i rozstrzygnięte we wcześniejszym terminie, ale sytuacja pandemiczna uniemożliwiła nagrodzenie zwycięzców.

[ngg src=”galleries” ids=”52″ display=”basic_slideshow” arrows=”1″]

              Na koniec pani dyrektor wyraziła uznanie i podziękowała wszystkim, którzy włożyli wiele trudu w dzieło wychowania młodego pokolenia, w tej prawdzie, którą przekazał nam ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II.

Przewodnicząca Zespołu ds. Patrona