W związku z tak ważnym dniem, upamiętniającym 102. rocznicę urodzin Patrona Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wołczynie  odbył się już XIII Międzyszkolny Konkurs Papieski. Wzięło w nim udział 10 uczestników – uczniów szkół podstawowych z Domaszowic, Dobrzenia Wielkiego, Praszki i Wołczyna. Aby zakwalifikować  się do  etapu finałowego, należało uzyskać co najmniej 50% poprawnych odpowiedzi w eliminacjach szkolnych. Test, przygotowany przez brata Krzysztofa Mleczkowskiego, był bardzo solidnie opracowany. Zadania nie należały do najłatwiejszych – tak stwierdził jeden z przybyłych gości, ksiądz Tomasz Kanus.

 Na wstępie prowadzący: Jaszczak Lena i Górka Daniel przywitali przybyłych gości, uczestników oraz członków jury i rozpoczęto rozwiązywanie zadań konkursowych. Po upływie czasu regulaminowego, uczniowie złożyli swe prace komisji, która sprawdzała je pod nadzorem przewodniczącego księdza Tomasza Kanusa, a uczestnicy mieli czas na poczęstunek oraz wysłuchanie koncertu muzycznego w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Swoje umiejętności gry na pianinie zaprezentowała Maria Culic, a solista Dawid Balicki zaśpiewał znaną nam wszystkim oraz bardzo lubianą przez Jana Pawła II pieśń –Barkę. Następnie Pani Anna Nita przedstawiała prezentację  multimedialną o świętym Janie Pawle II i jego pielgrzymkach do Ojczyzny, przybliżając tym samym zebranym sylwetkę Patrona naszej szkoły – Jana Pawła II.

Po zakończonej prezentacji jury przedstawiło wyniki konkursu. Nagrody ufundowane przez : Instytut Jana Pawła II w Warszawie, Parafię Rzymsko-Katolicką w Wołczynie, Radę Rodziców Zespołu Szkół w Wołczynie oraz Burmistrza Miasta i Gminy Wołczyn, laureatom konkursu wręczyła pani dyrektor Zespołu Szkół, Ewa Włos wraz z przewodniczącym komisji, księdzem Tomaszem Kanusem.
Po raz drugi w historii konkursu wszystkie trzy  pierwsze nagrody trafiły do rąk naszych uczniów:

I miejsce zajął Kacper Domagała – kl. 8a,

II miejsce zajęła Aleksandra Radzwan – kl. 8e,

III miejsce zajęła Oliwia Stecko – kl. 7a

Następnie Pani dyrektor wraz z br. Piotrem Podobą wręczyli  nagrody książkowe i dyplomy za udział w konkursie towarzyszącym „MEM o JANIE PAWLE II”. Potem Pani dyrektor  wraz z Panią Grażyną Mrozek wręczyły dyplomy i nagrody książkowe za udział w konkursie plastycznym w klasach I-III.

Pani Dyrektor Ewa Włos  pogratulowała zwycięzcom i pochwaliła wszystkich pozostałych za pracę, którą włożyli w przygotowanie się do udziału w  konkursie.

Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Papieskiego Konkursu Międzyszkolnego, który na stałe wpisał się w kalendarz imprez naszej szkoły.

[ngg src=”galleries” ids=”105″ display=”basic_slideshow” arrows=”1″ show_thumbnail_link=”1″ thumbnail_link_text=”Wyświetl wszystkie”]