Regulamin korzystania ze stołówki szkolnej
w Zespole Szkół w Wołczynie
§ 1 Postanowienia ogólne
- W celu zapewnienia prawidłowej realizacji zadań opiekuńczych, w szczególności wspierania prawidłowego rozwoju uczniów, szkoła prowadzi stołówkę szkolną.
- Stołówka szkolna funkcjonuje w dni nauki szkolnej.
- Stołówka nie funkcjonuje w czasie ustawowych dni wolnych od pracy, świąt i przerw w zajęciach szkolnych oraz w dni wolne od zajęć dydaktycznych.
- Regulamin korzystania ze stołówki określa zasady odpłatności oraz warunki korzystania przez uczniów i nauczycieli szkoły z posiłków wydawanych w stołówce szkolnej.
- Regulamin oraz wszelkie zmiany w nim wprowadzone podane są do publicznej wiadomości w sposób przyjęty przez szkołę.
§ 2 Uprawnieni do korzystania ze stołówki
- Do korzystania z posiłków przygotowywanych w stołówce szkolnej uprawnieni są:
- a) uczniowie Zespołu Szkól w Wołczynie wnoszący opłaty indywidualne,
- b) uczniowie Zespołu Szkół w Wołczynie, których obiady są refundowane przez ośrodki pomocy społecznej i inne podmioty,
- c) nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół w Wołczynie
§ 3 Odpłatność za obiady
- Posiłki wydawane w stołówce Zespołu Szkół w Wołczynie są odpłatne.
- Wysokość opłaty za posiłki w stołówce szkolnej określa dyrektor szkoły w porozumieniu z organem prowadzącym szkołę.
- Uczeń ponosi opłatę za korzystanie z posiłku w stołówce szkolnej w wysokości kosztów surowca przeznaczonego na sporządzenie posiłku, w przeliczeniu na jeden posiłek.
- Nauczyciel i pracownik szkoły wnosi opłatę za korzystanie z posiłku w stołówce szkolnej w wysokości kosztów surowca przeznaczonego na sporządzenie posiłku oraz uwzględniając dodatkowo koszty przygotowania i utrzymania stołówki, w przeliczeniu na jeden posiłek
- W sytuacjach wzrostu kosztu produktów w trakcie roku szkolnego dopuszcza się możliwość zmiany odpłatności, po poinformowaniu korzystających ze stołówki z miesięcznym wyprzedzeniem.
- Opłaty za obiady wnosi się u intendenta lub płatność przelewem na konto szkoły w nieprzekraczalnym terminie do 20 każdego miesiąca za dany miesiąc.
- Przed dokonaniem wpłaty za obiady przelewem, proszę o sprawdzenie (telefonicznie lub przez dziecko u intendenta) prawidłowej kwoty należności (po uwzględnieniu zgłoszonych wcześniej odpisów). Nie można zaokrąglać bądź przelewać kwot w przybliżeniu – utrudnia to bardzo rozliczenie księgowe opłat za obiady.
Numer konta: 30 8876 0009 0000 4444 2000 0001 – w tytule przelewu podajemy imię i nazwisko oraz miesiąc, za który jest robiona wpłata
W przypadku wnoszenia opłat za posiłki dla uczniów przez Ośrodek Pomocy Społecznej zasady i terminy dokonywania tych opłat regulują zapisy odrębnych porozumień zawartych pomiędzy Ośrodkiem Pomocy Społecznej a szkołą.- W przypadku nie uiszczenia opłaty w terminie określonym w §3 pkt. 6 Regulaminu, uczeń lub pracownik zostanie wykreślony z listy żywionych.
§ 4 Zwroty za obiady
- Zwrot poniesionych kosztów za posiłki może nastąpić z powodu choroby, wycieczki, imprezy szkolnej, innych przyczyn losowych, jeżeli nieobecność ucznia (nauczyciela lub pracownika) wynosi jeden dzień lub dłużej.
- Nieobecność musi być zgłoszona osobiście lub telefonicznie u kierownika świetlicy, w sekretariacie szkoły, u intendenta lub pisemnie poprzez dziennik Librus, najpóźniej do godziny 8.00 danego dnia. (Tel. 77 4 07 21 80) Tylko na tej podstawie powstała nadpłata może być zaliczona na poczet opłaty za korzystanie z posiłków w następnym miesiącu.
- Wychowawca (nauczyciel) organizujący wycieczkę lub imprezę musi ją zgłosić w w/w sposób – pkt.2 – na 2 dni wcześniej w celu odliczenia opłat za obiad.
- Odliczenie kwoty następuje z odpłatności w następnym miesiącu.
- Należna kwota zwrotu stanowi iloczyn opłaty za jeden obiad i liczby dni nieobecności.
- Nieuzasadniona lub niezgłoszona nieobecność ucznia (nauczyciela, pracownika, wychowawcy, opiekuna wycieczki lub imprezy szkolnej) na posiłku nie podlega zwrotowi kosztów.
- Z obiadów mogą korzystać uczniowie przebywający na zwolnieniu lekarskim. Obiad wydawany jest wówczas rodzinie ucznia.
- Odliczeń i korekt w wysokości wpłat dokonuje wyłącznie kierownik świetlicy oraz intendent.
§ 5 Rezygnacja:
- Uczeń zapisany na obiady korzysta ze stołówki szkolnej do końca roku szkolnego.
- Informację o rezygnacji z obiadów (czyli skreślenie z listy obiadowej) należy zgłosić wyłącznie kierownikowi świetlicy lub intendentowi, najpóźniej do ostatniego dnia roboczego miesiąca, w którym spożywane są posiłki.
- Nie zgłoszenie rezygnacji z obiadów jest równoznaczne z koniecznością zapłacenia za niewykorzystane posiłki do dnia poinformowania o rezygnacji.
§ 6 Wydawanie posiłków
- Obiady są wydawane w godzinach od 11.25 do 13.40
- W stołówce jest wywieszony jadłospis na dany tydzień zatwierdzony przez intendenta szkoły.
- Posiłki przygotowywane są zgodnie z zasadami zdrowego żywienia i kalkulacji kosztów.
§ 7 Zasady zachowania w stołówce
- W miejscu wydawania posiłku obowiązuje kolejka w jednym szeregu.
- Podczas spożywania obiadu uczniowie zachowują się kulturalnie (nie należy prowadzić głośnych rozmów, biegać po sali lub prezentować innych niestosownych zachowań).
- Uczniowie korzystający ze stołówki szkolnej zobowiązani są do pozostawienia kurtek i plecaków przed stołówką.
- Po spożyciu obiadu naczynia należy odnieść w wyznaczone miejsce.
- Podczas wydawania obiadów zabrania się pobytu w stołówce osobom, które nie spożywają posiłków, w tym również rodzicom uczniów.
- Nad bezpieczeństwem uczniów przebywających w czasie obiadu w stołówce szkolnej czuwają wyznaczeni przez kierownika świetlicy nauczyciele.
- Intendent może odmówić zapisu na obiady uczniom, którzy w rażący sposób łamią zasady kulturalnego spożywania posiłków.
- Za szkody spowodowane w stołówce odpowiada uczeń, a finansowo jego rodzice.
§ 8 Postanowienia końcowe
1. O wszelkich sprawach związanych z organizacją pracy stołówki decyduje Dyrektor Zespołu Szkół w Wołczynie.
karta zgłoszenia dziecka na obiady