„Każdy znajduje w swoim życiu jakiś porządek praw i wartości, które trzeba utrzymać i obronić. Obronić dla siebie i innych” a pierwszymi nauczycielami wartości każdego człowieka są Rodzice i Dom. Tymi słowami rozpoczęła się uroczystość Święta Rodziny przygotowana przez uczniów klasy 2a i 2c pod kierunkiem nauczycieli Pani Grażyny Mrozek i Pani Justyny Chałubiec.
          Uczniowie przygotowali piękny program artystyczny, który miał na celu przypomnienie i uświadomienie, jak ważne w życiu są wartości, takie jak: miłość, szacunek, empatia, szczerość, uczciwość, życzliwość, tolerancja i wiara w siebie. Podczas przedstawienia uczniowie recytowali wiersze w języku polskim i języku angielskim, śpiewali piosenki oraz tańczyli.
          Na przedstawieniu obecni byli rodzice uczniów oraz zaproszeni goście – Pani Wicedyrektor Ewa Rogoża i Pani Wicedyrektor Alicja Dąbrowska-Kelniarz. Po zakończeniu przedstawienia Pani Wicedyrektor Ewa Rogoża podziękowała uczniom, wychowawcom oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniu tak pięknej uroczystości.
          Przedstawienie z okazji Święta Rodziny było zwieńczeniem całorocznej pracy w małych projektach klasowych pozwalających na kształtowanie postaw ukierunkowanych na prawdę, dobro i piękno, czyli wychowanie do wartości. Ponadto stanowiło ono także podsumowanie realizowanej innowacji pedagogicznej związanej z nauką języka angielskiego poprzez kontakt ze sztuką teatralną pt. „My favourite fairy tales – learn and play. Uczymy się języka angielskiego z ulubionymi postaciami z bajek” autorstwa Justyny Chałubiec.
          Uroczystość pozwoliła pokazać Wszystkim, jak ważna jest próba zrozumienia tego, czego potrzebuje drugi człowiek, gdyż „Dobry człowiek jest jak małe światełko. Wędruje poprzez mroki naszego świata i na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy“.

Zapraszamy do obejrzenia poniższej kompilacji z przebiegu przedstawienia.

Facebook
YouTube