Uczniowie naszej szkoły brali aktywny udział w rozgrywkach szkolnych przeprowadzanych w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży szkolnej. Podział ten związany jest z kategoriami wiekowymi  występującymi w szkole podstawowej.

Zawody zainaugurowali nasi lekkoatleci w sztafetowych biegach przełajowych w kategorii chłopców i dziewcząt. Na szczeblu powiatowym nasze sztafety zajęły pierwsze miejsca i tym samym zakwalifikowały się do zawodów na szczeblu wojewódzkim.

Finał wojewódzki odbył się 12 października na stadionie lekkoatletycznym w Namysłowie. Reprezentacja dziewcząt w składzie:  Atłachowicz Maria, Bezpałko Barbara, Dulska Zuzanna, Felusiak Oliwia, Markowicz Karolina, Martyniszyn Maria, Skorna Dominika, Welc Paulina, Zawrotniak Karolina, Mędrecka Kamila, zajęła 11 miejsce po bardzo zaciekłej rywalizacji na trudnej trasie przełajowej.

Nasza reprezentacja chłopców w składzie: Gatner Igor Kacper Bojko, Kołodziejski Paweł, Konefał Paweł, Kujawa Kevin, Markiewicz Tomasz, Marynowski Michał, Turko Patryk, Domagała Kacper, pomimo wywalczonej kwalifikacji do zawodów wojewódzkich nie wzięła w nich udziału z powodów obiektywnych.

 

W ramach Igrzysk Dzieci uczniowie naszej szkoły rywalizowali także w zawodach powiatowych w grach zespołowych, osiągając następujące wyniki:

Piłka ręczna dziewcząt – I miejsce

Piłka ręczna chłopców – II miejsce

Halowa piłka nożna chłopców – III miejsce

Halowa piłka nożna dziewcząt – II miejsce

 

 

W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej uczniowie starszych klas, także rywalizowali w zawodach na szczeblu powiatowym osiągając następujące wyniki:

Piłka nożna dziewcząt – II miejsce

Piłka nożna chłopców – IV miejsce

Halowa piłka nożna dziewcząt – III miejsce

Halowa piłka nożna chłopców – III miejsce

Dziękujemy wszystkim sportowcom za godne reprezentowanie naszej szkoły na zawodach sportowych na szczeblu powiatu i województwa.

Facebook
YouTube