Pierwszy Dzień Wiosny jest jednym z najradośniejszych dni w roku. W Zespole Szkół był on bardzo kolorowy. Samorząd Uczniowski dwa tygodnie wcześniej ogłosił konkurs na ,,Wiosenne nakrycie głowy” i tego dnia dokonano wyboru  najlepszych. Uczniom naszej szkoły pomysł ten przypadł do gustu i stanęli na wysokości zadania,  uświetniając ten dzień wyjątkowymi przebraniami. Szkoła zamieniła się  w wielkie kolorowe, wiosenne nakrycie głowy. Jury w osobach pani Justyny Broniszewskiej – Bator i pana Krzysztofa Mozgawy miało duży problem z wybraniem tych najpiękniejszych. Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców.

Kategoria klas I – III

I miejsce – Antkowiak Maja klasa III a

II miejsce – Chrzanowska Lena I c

III miejsce- Oliwia Jańska I b

Kategoria klas IV – VI

I miejsce – Opala Amelia IV b

II miejsce  – Lemański Tomasz V c

III miejsce- Stępień Julia V b

Kategoria klas VII – VIII

I miejsce – Stężały Julia VIII d

II miejsce – Oziembłowska Wiktoria

Ale to nie koniec. Klasy I-III urządziły barwny korowód przepędzający zimę, zakończony symbolicznym spaleniem Marzanny. Uczniowie powrócili do szkoły z barwnymi gaikami i ukwieconymi gałązkami symbolizującymi nadejście wiosny.

Jeszcze jedna akcja SU przypadła uczniom do gustu, mianowicie – Dzień bez plecaka. W tym dniu nie przynoszono podręczników w plecakach tylko we wszystkim innym. Były worki, kuchenki mikrofalowe, wózki i tym podobne sprzęty.

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim, którzy włączyli się do zabawy i gratuluje zwycięzcom konkursu.

Pin It on Pinterest

Skip to content