Aktualnie w naszym zespole szkół odbywają się dwa projekty unijne Erasmus+:

Liceum od zeszłego roku realizuje dwuletni projekt pod tytułem „Developing Entrepreneurial Skills While at School” („Rozwijanie Umiejętności Przedsiębiorczych w Szkole”). W skład grupy projektowej wchodzą szkolny koordynator projektu, pani Beata Tyszkowska, nauczyciele wspomagających pani Justyna Broniszewska – Bator, pan Bogusław Włos i pan Andrzej Śpiewak oraz wszyscy zainteresowani uczniowie klas pierwszych i drugiej liceum.

Projekt otrzymał grant w wysokości ponad 30000 euro i jest jednym z dziewięciu projektów zaakceptowanych do realizacji w nowym roku szkolnym na Opolszczyźnie i jednym z dwóch w naszym Zespole Szkół. Oprócz naszego Liceum uczestniczą w nim szkoły z Łotwy, Włoch, Grecji, Bułgarii i Hiszpanii. W listopadzie 2019 odbędzie się pierwsze spotkanie wyjazdowe w Rydze na Łotwie, a wiosną 2020 nasza szkoła będzie gospodarzem kolejnego spotkania.

Szkoła Podstawowa natomiast realizuje projekt „School as foundation for a world without walls”, ” Szkoła jako fundament świata bez murów”. Partnerami projektu oprócz wołczyńskiej podstawówki jest Geschwister-Scholl- Schule w Niemczech i Finike Anadolu Lisesi Mudurlugu w Turcji. Główny cel projektu skupia się wokół biografii uczestników i przełamaniu stereotypów, uprzedzeń między naszymi narodami. Koordynatorem projektu jest nauczycielka języka niemieckiego Pani Barbara Łobos- Jastrzębska. W projekt zaangażowany jest również Pan Marcin Kopaniecki- nauczyciel języka angielskiego.

 

Facebook
YouTube
Instagram