Licealiści z klasy II spędzili cały czwartek (23 stycznia) w stolicy Dolnego Śląska.
Idąc na Rynek podziwiali Pomnik Anonimowego Przechodnia, który odsłonięto w 2005 r. – czternaście odlanych z brązu postaci naturalnej wielkości, stojących po obu stronach ul. Świdnickiej w miejscu, w którym krzyżuje się ona z ul. J. Piłsudskiego. Pomnik ten w 2011 r. trafił na listę 15 najpiękniejszych miejsc w Polsce sporządzoną przez magazyn „Newsweek”.
W Muzeum „Pana Tadeusza” drugoklasiści mieli okazję usystematyzować wiedzę nt. losów Mickiewicza oraz utworów, które stworzył w różnych okresach swojego życia. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali karty rękopisu narodowej epopei oraz słuchali ciekawostek nt. wielkiego wieszcza. Każdy z uczniów próbował też pisania gęsim piórem, co okazało się trudną sztuką.
Po krótkim spacerze w kierunku gmachu głównego Uniwersytetu Wrocławskiego uczniowie mogli podziwiać unikatowy świecki zabytek późnego baroku – aulę nazwaną na cześć cesarza Lepolda I, fundatora Uniwersytetu, Aulą Lepoldińską. Rzeźba, architektura i malarstwo tej sali tworzą organiczną całość i zachwycają.
Schodami Cesarskimi uczniowie poszli na Wieżę Matematyczną, której pomieszczenia stanowią dzisiaj przestrzeń ekspozycyjną Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, a taras widokowy stwarza możliwość podziwiania panoramy miasta. Widoczność była bardzo dobra i z łatwością można było odnaleźć najbardziej charakterystyczne miejsca miasta.
Ostatnim punktem programu był Park Trampolin, który okazał się wielką atrakcją dla dużych dzieci12. Dzięki pobytowi tam i dobrej zabawie można powiedzieć, że wycieczka była edukacyjno-rozrywkowa!

Facebook
YouTube
Instagram
Skip to content