11 czerwca 2024 r. odbyła się w naszym liceum impreza literacka poświęcona Williamowi Szekspirowi i jego twórczości. Pomysłodawczynią projektu była pani dyrektor Ewa Włos. Nad realizacją przedsięwzięcia czuwały panie Marzanna Ossolińska – Olszyńska z Biblioteki Szkolnej oraz nauczycielka języka polskiego Bogumiła Niedziałek-Jungowska. Uczniowie mieli za zadanie przybliżyć postać najwybitniejszego angielskiego dramatopisarza – jego życie i twórczość.
W tym roku „wzięliśmy na warsztat” jedną z najsłynniejszych sztuk – „Makbeta”. Podczas podsumowania działań odbyła się czytana próba pierwszego aktu dzieła. Tytułowego bohatera zagrał Kacper Bojko, a rolę lady Makbet odegrała Zofia Rogacz. Oprócz nich na scenie pojawili się: Amelia Olszyńska, Kinga Stach, Paulina Siry, Kaja Słowińska, Wiktoria Januszkiewicz, Zuzanna Śpiewak, Bartosz Libera i Szymon Joachim.
W ramach realizacji projektu, uczennice: Marcelina Majewicz, Julia Karasiewicz, Natalia Gruszka, Martyna Mormul, Julia Glapa i Julia Puchalska zebrały i opracowały materiał na gazetki o tym genialnym pisarzu i jego dziełach, szczególnie o „Makbecie”, a ściany liceum ozdobiły cytaty z tragedii.
Mieliśmy także okazję podzielić się swoimi opiniami i wrażeniami po obejrzeniu aktu I sztuki. Bez wątpienia utwory Szekspira są uniwersalne. Nieistotne, kiedy je odczytujemy. Twórczość tego geniuszu sprzed prawie pięciu wieków jest aktualna także i dzisiaj.

Facebook
YouTube
Instagram