W dniu 4 września przywitaliśmy nowy rok szkolny 2023/2024. Uroczystość rozpoczęliśmy utworem Ignacego Jana Paderewskiego pt. „Muzyka mojego domu”, któremu towarzyszyło motto: „Wiedza jest jedyną rzeczą, która wzbogaca, a której nikt nie może nikomu odebrać”.

Całą uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym przygotowała klasa 2aLO wraz z wychowawczynią Panią Franciszką Łęczyńską. Osobami prowadzącymi byli Wiktoria Oziembłowska i Kacper Bojko.

Zaszczycili nas swoją obecnością Burmistrz Wołczyna Pan Jan Leszek Wiącek, Wiceburmistrz Pan Bogusława Adaszyński, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Aneta Szpak oraz Proboszcz Parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w Wołczynie ojciec Tomasz Grabiec.

Po wprowadzeniu pocztu flagowego i odśpiewaniu Hymnu Państwowego, głos zabrała Dyrektor Szkoły Pani Ewa Włos. Podczas swojego przemówienia zwróciła uwagę na ważność tej uroczystości, której towarzyszył Ignacy Jan Paderewski. Dla świata był słynnym artystą i kompozytorem, pianistą, ambasadorem polskiej sztuki. Dla Polaków wybitnym politykiem, mężem stanu oraz ikoną polskiej niepodległości. Zwracając się do młodzieży, przekazała aby postać Ignacego Jana Paderewskiego była inspiracją w ich życiu, aby dążyli do zrealizowania wyznaczonych przez siebie celów.

Wrzesień to miesiąc cudownego babiego lata, kwitnących wrzosów, dojrzewających kasztanów. Należy również wspomnieć, że wrzesień to ważny miesiąc z innego względu. 1  września 1939 roku atakiem hitlerowskich Niemiec na Polską placówkę na Westerplatte, wybuchła II Wojna Światowa, która trwała ponad 6 lat i pochłonęła ponad 50 milionów istnień ludzkich. Pamiętajmy jednak, że w tych ciężkich czasach polska młodzież nie przerwała nauki, chociaż narażona była na karę śmierci.

W trakcie uroczystości uczniowie klasy I Liceum Ogólnokształcącego zostali zaproszeni na środek wraz z wychowawcą Panem Henrykiem Welcem. Zaproszeni goście wręczyli drobne upominki uczniom.

Następnie głos zabrał Burmistrz Wołczyna Pan Jan Leszek Wiącek, życząc wszystkim udanego roku, ciesząc się z istnienia takiego Liceum Ogólnokształcącego w naszej gminie.

Wszystkim uczniom naszego Liceum życzymy sukcesów w nauce, konkursach, olimpiadach, dalszego trwania w rozwijaniu swoich pasji i zainteresowań w nadchodzącym roku, aby szkoła była dla Was ostoją wiedzy i bezpieczeństwa.

mgr Franciszka Łęczyńska